Jeśli podczas próby dobrania metody wróżbiarstwa, którą pragniesz się zająć Twoja decyzja padnie na korzystanie z klasycznych kart do gry, stanie przed Tobą przymus nauczenia się znaczeń poszczególnych kart, ich kombinacji i różnych ułożeń. Musisz mieć na uwadze, że przedmiot, który do tej pory był wykorzystywany w Twoim domu jedynie w celach rozrywkowych (talia kart, rzecz jasna), staje się właśnie narzędziem służącym do wróżenia przyszłości i odpowiadania na różnej maści pytania.

Od czego zatem zacząć, poza kupieniem talii kart rzecz jasna?

Pozycja karty ma znaczenie!

Jeśli właśnie kupiłeś talię kart do gry bądź posiadasz już jedną, w większości wypadków konieczne może być oznaczenie odpowiednich kart w prosty sposób tak, by wiedzieć, gdzie znajduje się dół karty, a gdzie jest jej góra. Może wydawać się to niepotrzebne, natomiast należy pamiętać o tym, że jeśli karta ma odwrócone ułożenie, to zmienia jej to znaczenie wróżebne. Oznaczenie karty nie musi być duże, wystarczy, jeśli w którymś z rogów – na przykład prawym dolnym – zrobisz niewielką kropkę. Wystarczy to byś mógł prawidłowo ocenić w jakiej pozycji karta została wylosowana z talii.

Szybka odpowiedź na pytania typu tak/nie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z przepowiadaniem przyszłości, możesz spróbować tej prostej metody wróżenia. Przy użyciu tej metody zadaje się zazwyczaj pytania, na które można odpowiedzieć poprzez słowo „tak” lub „nie”.

By otrzymać szybką odpowiedź na zadane przez siebie pytanie, konieczne będzie zrobienie prostego rozkładu, karty należy na początku sumiennie przetasować, a następnie przełożyć lewą ręką na trzy części. W dalszej kolejności, należy odwrócić je kolejno (obrazki muszą być do góry!) i ocenić trzy pierwsze karty uwzględniając przy tym ich kolor. Jest to istotne dlatego, że:

  • W przypadku gdy dwie z trzech kart będą w kolorze czerwonym, odpowiedź na Twoje pytanie jest twierdząca
  • Czerwień na trzech kartach oznacza sukces duży i szybki
  • Jeśli dwie spośród trzech kart są czarne, odpowiedź jest przecząca
  • Trzy czarne karty są zwiastunem niechybnej porażki

Jeśli w Twoim arsenale znajdują się karty klasyczne wróżby mogą być także bardziej zaawansowane, możesz wybrać inny rozkład by odpowiedzieć na pytania innego gatunku i kalibru, jednakże stosowanie podanej wyżej metody pozwoli Ci poczynić pierwsze kroki w świecie wróżb.