Wiele osób zastanawia się, czy renowacja starej gitary się opłaca. Takie instrumenty mogą być używane przez nas przez lata lub mogą być pamiątką o znaczeniu sentymentalnym. Wówczas jeszcze trudniej podjąć decyzję o porzuceniu naprawy takiego sprzętu. Czy renowacja starych instrumentów się opłaca? Klasycznie nie ma tu jedynej słusznej odpowiedzi. Bardzo wiele zależy od tego, w jakim stanie jest gitara oraz co się z nią wydarzyło. Jeżeli była regularnie serwisowana lub jest w dobrym stanie technicznym to najprawdopodobniej będzie opłacało się ją naprawić.

Czasem jednak koszty renowacji starej gitary mogą znacznie przewyższyć zakup nowego sprzętu i wówczas z punktu widzenia czysto ekonomicznego, to się nie opłaca. Tak jak wspomnieliśmy często wówczas wchodzi również w grę aspekt sentymentalny, którego nie da się wycenić i wówczas nawet duże koszta renowacji mogą nie być przeciwwskazaniem do tego, by stary instrument poddać renowacji. Zanim zdecydujemy o renowacji starej gitary, warto wcześniej zapoznać się ze skalą napraw oraz ich ewentualnymi kosztami. Aby to sprawdzić warto udać się do pracowni lutniczej.

Dlaczego warto korzystać z pracowni lutniczej?

Pracownia lutnicza to miejsce, w którym z powodzeniem możemy dokonać renowacji naszych starych szyjkowych instrumentów strunowych, w tym również gitar. Nad wszystkim czuwają kwalifikowaniu lutnicy, którzy posiadają umiejętności oraz doświadczenie, które jest niezbędne przy produkcji i naprawie instrumentów. Bardzo często z ich usług korzystają również profesjonalni muzycy, między innymi dlatego, że w ten sposób mogą pozyskać maksymalnie zindywidualizowane instrumenty pod swoje potrzeby. W takiej pracowni mogą zakupić zarówno nowy sprzęt oraz poddać renowacji lub regularnemu serwisowi stary.

Jeżeli mieszkacie w Warszawie to warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło naprawa gitar Warszawa. Wówczas wyskoczą Wam wyniki rekomendowanych firm, a wśród nich między innymi https://www.luthier.com.pl/, czyli zespól prawdziwych profesjonalistów, którzy potrafią zadbać o potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Specjaliści przed podjęciem napraw wycenią usługi oraz zdiagnozują szkody, dzięki czemu klientom łatwiej będzie podjąć finalną decyzję.