Wiedeń to stolica a zarazem największe miasto w Austrii, które nie bez powodu cieszy się mianem jednego z piękniejszych miast europejskich. Usytuowana nad Dunajem, jest po przebgi wypełnione historią, która przeplata się z życiem obecnych mieszkańców i absolutną nowoczesnością. Ta niezwykła mieszanka kontrastów sprawia, że miasto zachwyca na każdym kroku i sprawia, że pragnie się do niego wracać, na nowo smakować i zwiedzać. To miasto, w którym nie brak atrakcji dla turystów spragnionych zwiedzania pod kątem historycznym, a także stolica życia kulturalnego, w której bez przerwy dzieje się coś ciekawego. Warto również podkreślić, że miasto cieszy się opinią najlepszego pod względem standardu życia.

Gdzie warto się udać, będąc w Wiedniu?

Miasto pełne kontrastów musi posiadać również Wiedeń ciekawe miejsca, które zupełnie odbiegają od ogólnego klimatu i wszechobecnego przepychu. Nie oznacza to jednak, że miejsca tego typu są w jakimkolwiek stopniu gorszym rodzajem atrakcji. Również one stanowią o wyjątkowości stolicy Austrii. Jednym z takich miejsc jest Brunnemarkt, czyli targowisko. Nie jest jednak typowym targowiskiem, a miejscem, w którym stykają się najrozmaitsze kultury, oferując klientom produkty, których nie sposób znaleźć w innych zakątkach miasta. Entuzjaści bliskowschodniej kuchni z pewnością powinni udać się w to miejsce.

Dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń

Przemierzając Wiedeń wzdłuż i wszerz, niejednokrotnie zauważymy na horyzoncie diabelski młyn. Charakterystyczne koło widoczne jest z różnych stron miasta i przy okazji jest jedną z najbardziej rozchwytywanych atrakcji miasta. Mowa o Wiener Prater, czyli ogromnym wesołym miasteczku znajdującym się w samym centrum miasta. Co ciekawe, wstęp do parku jest absolutnie bezpłatny. Trzeba jednak zapłacić, gdy chcemy skorzystać z konkretnej atrakcji. To ulubione miejsce spotkań Wiedeńczyków, którzy bardzo chętnie korzystają z dostępnego wyposażenia. Z całą pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi.