Ćwiczyłam na siłowni, kiedy zobaczyłam grupę kobiet podnoszących ciężary na pusty żołądek. Powodem, dla którego piszę ten post, jest to, że chciałem się dowiedzieć, jaki jest efekt ćwiczeń na pusty żołądek?

Dla większości ludzi bardzo łatwo jest odpowiedzieć, że ćwiczenie na pusty żołądek to zły wybór. Ale ja tego nie twierdzę.

Chcę się dowiedzieć, czy można ćwiczyć na pusty żołądek? Pozwól, że odpowiem Ci na to pytanie. Tak, można i należy, ale jest kilka zasad, których należy przestrzegać, ćwicząc na pusty żołądek.

Jeśli chcesz uzyskać dobrą formę i sprawne ciało, to najlepszym pomysłem jest ćwiczenie na pusty żołądek. Ćwiczenia na pusty żołądek mogą poprawić metabolizm, a jeśli chcesz schudnąć, to jest to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, musisz zjeść posiłek, który sprawi, że nie będziesz głodny i nie będziesz się przejadać. Należy spożywać odpowiednią ilość jedzenia i nie powinno się jeść czegoś, co sprawi, że poczujemy się leniwi.

Jak wybrać odpowiednią żywność do ćwiczeń?

Jeśli planujesz wykonywać ćwiczenia cardio, musisz spożywać niskokaloryczne pokarmy, takie jak owoce i warzywa. Można też wypić szklankę świeżej wody, ale nie należy nawykowo pić wody do picia.

Jeśli wykonujesz ćwiczenia kulturystyczne, musisz spożywać pokarmy wysokobiałkowe, takie jak kurczak i ryby.

Wnioski:

Ćwiczenia na pusty żołądek to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na utratę wagi. Może zwiększyć Twoją energię i sprawić, że będziesz bardziej aktywny. Jeśli jednak nie masz nic do jedzenia, nie powinieneś ćwiczyć. Jeśli jednak masz jakieś małe przekąski, możesz ćwiczyć.