Polska ma w swojej kadrze pływaków, którzy mogą z powodzeniem reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich we Francji w kategorii pływanie. Wśród nazwisk może pojawić się ktoś, kto otrzyma złoty medal olimpijski – chociaż oczywiście przedwcześnie ciężko jest oceniać czyjeś szanse. Niemniej jednak wśród naszych reprezentantów są osoby, które mają na koncie może nie medale olimpijskie, ale medale mistrzostw świata czy mistrzostw Europy.

1. Pływanie na Igrzyskach Olimpijskich – kto się dostał i będzie reprezentował Polskę we Francji?

2. Polscy medaliści olimpijscy w pływaniu – kto do tej pory dostał medal?

3. Gdzie znaleźć więcej informacji na temat Igrzysk Olimpijskich i wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych?

Pływanie na Igrzyskach Olimpijskich – kto się dostał i będzie reprezentował Polskę we Francji?

Kto będzie reprezentował Polskę w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich we Francji? Katarzyna Wasick, Ksawery Masiuk czy Krzysztof Chmielewski – być może to oni przywiozą złote medale lub krążki innego koloru do Polski. Każdy z nich ma ogromne osiągnięcia na polu pływackim. Są mistrzami świata czy mistrzami Europy – bez wątpienia więc jest to czołówka pływacka.

Polscy medaliści olimpijscy w pływaniu – kto do tej pory dostał medal?

Chyba najbardziej znaną polską pływaczką jest Otylia Jędrzejczak. To ona, własnymi siłami, wyrobiła dla Polski połowę tego, co zostało zdobyte przez pływaków. Na samym początku swojej kariery olimpijskiej zdobyła dwa srebrne medale jednego dnia – jeden na 400 m stylem dowolnym a drugi na 100 m stylem motylkowym. Otylia ma na swoim koncie także wiele złotych medali, w tym złoty medal olimpijski na dystansie 200 m stylem motylkowym. Ciekawostką jest to, że pierwszy medal zdobyła na Igrzyskach Olimpijskich dla Polski Agnieszka Czopek – był on brązowy. Z kolei Artur Wojdat zdobył brązowy medal na IO w 1988 roku.

Gdzie znaleźć więcej informacji na temat Igrzysk Olimpijskich i wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych?

Jeżeli interesują cię polscy medaliści olimpijscy w pływaniu i chciałbyś znaleźć więcej informacji na ich temat to warto poczytać wszelkiego rodzaju platformy poświęcone sportom olimpijskim. Tam znajdziesz ciekawostki nie tylko o pływakach, ale również i o innych reprezentantach Polski. Historie Polskich wystąpień na Igrzyskach Olimpijskich są niezwykle ciekawe i ekscytujące – warto poznać jakie osiągnięcia jako kraj mamy na swoim koncie. Dzięki temu będziesz w stanie zabłysnąć przy znajomych podczas zbliżających się igrzysk we Francji.