Three Boy's Jumping Into the Water

Bez wątpienia Europa oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jednym z nich są baseny, które w niektórych przypadkach są prawdziwymi dziełami sztuki. W artykule tym zaprezentujemy najciekawsze baseny w Europie, które zachwycą każdego miłośnika wodnych przyjemności.

 1. Najciekawsze baseny z widokiem na góry
  Wśród europejskich basenów zlokalizowanych w pięknych górskich okolicach, warto wyróżnić kilka perełek. W Dolomitach w północnych Włoszech znajduje się hotel Rosa Alpina, którego basen zewnętrzny oferuje zapierające dech w piersiach widoki na alpejskie szczyty. Innym fascynującym basenem górskim jest Aqua Dome w austriackim Ötztal, który otoczony jest górami i posiada także unikalne baseny termalne.

 2. Baseny na skalnym klifie
  Kolejnymi wspaniałymi europejskimi basenami są te zlokalizowane na skalnych klifach. Przykładem jest basen naturalny w mieście Portopalo di Capo Passero na Sycylii. Znajduje się on bezpośrednio u wybrzeża i oferuje niesamowite widoki na morze. Innym imponującym basenem na klifie jest basen Hotel Caruso w Ravello we Włoszech, który zapewnia widok na wybrzeże Amalfi.

 3. Baseny nad brzegiem oceanu
  W kilku europejskich miejscowościach można znaleźć baseny wybudowane tuż nad brzegiem oceanu. Przykładem jest Ocean Pool w Porto Moniz na portugalskiej wyspie Maderze. Jest to naturalny basen zapełniony wodą oceaniczną, który zapewnia unikalne wrażenia. Równie imponujący jest basen na wyspie Santorini w Grecji, znajdujący się w hotelu Grace Santorini, który oferuje spektakularny widok na Morze Egejskie.

 4. Baseny w pałacach i zamkach
  Jeśli marzysz o pływaniu w unikalnym historycznym otoczeniu, warto odwiedzić baseny w pałacach i zamkach. Przykładem jest basen w Zamek Neuschwanstein w Niemczech, który posiada panoramiczne okna z widokiem na zamek i jego krajobraz. Innym przykładem jest Basen Niedzica, zlokalizowany na zamku w Niedzicy w Polsce, który oferuje niesamowite widoki na jezioro Czorsztyńskie.

 5. Baseny w mieście
  W Europie można znaleźć również wiele fascynujących basenów w sercu miast. Jednym z nich jest The Laugardalslaug, znajdujący się w Reykjavíku w Islandii. Ten kompleks basenów oferuje nie tylko fantastyczne miejsce do kąpieli, ale także sauny, jacuzzi i zjeżdżalnie dla dzieci. Innym godnym uwagi basenem miejskim jest Széchenyi w Budapeszcie na Węgrzech, który charakteryzuje się architekturą termalnych basenów.

 6. Baseny w parkach wodnych
  Dla tych, którzy preferują bardziej energetyczne atrakcje, europejskie parki wodne są idealnym wyborem. Jednym z najbardziej znanych jest Aquapark Costa Teguise na hiszpańskiej wyspie Lanzarote, który oferuje wiele basenów, zjeżdżalnie i inne atrakcje wodne. Innym popularnym parkiem wodnym jest Alpamare w Szwajcarii, który posiada najdłuższą na świecie zjeżdżalnię wodną.

 7. Baseny termalne
  Europa słynie z wielu basenów termalnych, które oferują relaksujące właściwości wód termalnych. Termy Olimia w Słowenii to jeden z największych kompleksów termalnych w Europie, oferujący wiele basenów termalnych, saun i innych atrakcji. Kolejnym popularnym ośrodkiem termalnym jest Therme Vals w Szwajcarii, który charakteryzuje się minimalistyczną architekturą i unikalnymi basenami.

Podsumowując, Europa posiada wiele fascynujących basenów, które zaskakują swoją architekturą, widokami czy unikalnym otoczeniem. Czy jesteś gotowy na niesamowite przygody w wodzie?